HAKKIMIZDA


Garanti Bankası, uzun yıllardır yürüttüğü birçok girişim çalışması ile her zaman girişimcilerin yanında olmuştur.

 • 2016
  GİRİŞİM ÜSSÜ GİRİŞİMCİLERE KAPILARINI AÇTI

  GarantiPartners Girişim Üssü, girişimlere, girişimcilik ekosistemine ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmak üzere Mecidiyeköy'deki lokasyonunda açıldı. Girişim Üssü GarantiPartners'ın fiziki bir kimliğe de büründüğü bir nokta olarak yenilikçi fikirlerin ve çok değerli projelerin hayata geçmesine, sürdürülebilir bir değere dönüşen başarılı girişimlerin yeşermesine hizmet edecektir.

 • 2015
  GARANTİPARTNERS İLE GİRİŞİMCİLER VİTES YÜKSELTİYOR

  Her ölçekten ve sektörden erken aşama girişimlerin, KOBİ’lerin ve büyüyen girişimlerin desteklenmesi, projelere ivme kazandırılması için büyük bir heyecanla GarantiPartners hızlandırma hayata geçirdik. Bu platformda stratejik ortağımız Boğaziçi Üniversitesi Melek Yatırımcılık Platformu (BUBA) oldu.

 • 2014
  ŞİRKETİNİZİ KURMANIN EN KOLAY YOLU

  Girişimcilerin, kendilerine ve planladıkları yapıya en uygun şirket tipini bulabildikleri, harcama kalemleri ve tahmini kuruluş maliyetleriyle ilgili ücretsiz destek alabilldikleri ŞirketKur ürünümüzü KOBİ’lerimizin hizmetine sunduk.

  Finansman arayışı olan girişimciler ile yüksek büyüme potansiyeline sahip girişim arayışında olan melek yatırımcıları bir araya getiren BUBA ile girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla stratejik ortaklığa imza attık.

  Dünya Bankası grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu IFC, 3 odaklı kadın girişimcileri destekleme modelimiz ve bu alandaki çalışmalarımızı vaka çalışması haline getirerek, uluslararası arenada vaka analizi olarak gösterdi.

 • 2013
  DESTEK PAKETLERİ GARANTİ'DEN

  İşini yeni kuran, franchise sistemine dahil olmak veya mobil platformlarda uygulamalarını hayata geçirmek isteyen tüm KOBİ’lerin finansmana ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla İşimi Kuruyorum Destek Paketi’ni hizmete sunduk.

  Ülkemizin değerli girişimcilerine, işini kurma ve büyütme süreci boyunca çıktıkları zorlu yolculuklarında ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgileri “Girişimci El Kitabı"nda sunduk.

  Garanti Bankası Facebook sayfasında oluşturduğumuz “Kadın Girişimci” sekmesiyle, dijital platformda da, girişimci kadınlara desteğimizi güçlendirdik. İş sahibi ya da yeni iş fikirlerini hayata geçirecek girişimciler, sayfa üzerinden pek çok yararlı bilgiye erişebiliyor.

  Kadın girişimciliğinin desteklenmesi amacıyla yürüttüğümüz çalışmalarla, Avrupa’nın önde gelen dergisi The New Economy tarafından, “Kadının Güçlendirilmesi Kurumsal Liderlik Ödülü”nü kazandık.

  Best Business Award , Müşteri Odaklılıkta Mükemmellik kategorisinde, TeşvikBul hizmetimizle ödül almaya hak kazandık.

 • 2012
  KADIN GİRİŞİMCİ YÖNETİCİ OKULU

  Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) işbirliğiyle, kadın girişimcilerin kurumsallaşma, inovasyon, sürdürülebilir şirket yönetimi ve müşteri ilişkileri gibi çeşitli konularda ücretsiz eğitim aldığı “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” projesini başlattık.

  Kadın girişimcilerin ticari amaçlı finansmana ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla, altın birikimlerini hem teminat olarak gösterme, hem de banka hesabında değerlendirme fırsatı sunduğumuz Altın Teminatlı Kredi’yi hizmete sunduk.

  KOBİ’lerimizi kendilerine en uygun teşvik, hibe ve destekler ile ilgili ücretsiz olarak bilgilendirdiğimiz TeşvikBul ürünümüzü KOBİ’lerimizin hizmetine sunduk

 • 2010
  AVRUPA'NIN EN İYİSİ OLDUK!

  Kadın girişimci projemizle 2010’da Stevies İş Ödülleri’nin “Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorisinde Büyük Ödül’e layık görüldük.
  2010 Avrupa Mükemmellik Ödülleri” kapsamında ise “Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” ödülünü aldık.

 • 2009
  GİRİŞİMCİLİK FAALİYETLERİMİZİ DÜNYAYA TAŞIDIK

  New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen, “Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi: Türkiye Örnekleri” başlıklı yan etkinliğe, özel sektör temsilcisi olarak katıldık.
  KAGİDER’le birlikte büyük heyecanla yürüttüğümüz Uluslararası Kadın Girişimcilik ve Liderlik Zirvesi’nin ilkini gerçekleştirdik.

 • 2008
  KADIN GİRİŞİMCİ BULUŞMALARI

  2007’de İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz “İşimi Büyütüyorum Eğitimi”nden, Anadolu’daki kadınların da faydalanmasını sağlamak, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla, KAGİDER’le birlikte “Kadın Girişimci Buluşmaları”nı gerçekleştirmeye başladık.

 • 2007
  KADIN GİRİŞİMCİ YARIŞMASI

  Ülke ekonomisinin en önemli oyuncuları arasında yer aldığına inandığımız kadın girişimcileri cesaretlendirmeyi, başarılarını gündeme taşımayı ve onları desteklemeyi amaçladığımız “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışma’sını” Ekonomist dergisi ve KAGİDER ile birlikte hayata geçirdik.

 • 2006
  KADIN DESTEK PAKETİ

  2006 Kadın girişimcilerimizin karşısına çıkan finansal engelleri kaldırmak, işlerini büyütmelerine destek sağlamak amacıyla Kadın Girişimci Destek Paketini hizmete sunduk.